بهترین زمان آبیاری قطره ای خیار گلخانه ای و زمانبندی میزان آب مورد نیاز و تعداد دفعات

آبیاری خیار گلخانه ای

آبیاری خیار گلخانه ای

بهترین زمان آبیاری قطره ای خیار گلخانه ای و زمانبندی میزان آب مورد نیاز و تعداد دفعات آن

پرورش خیار گلخانه ای سرمایه گذاری های بزرگی را به همراه دارد. این یک بازی با بازدهی بالا و با کیفیت از هر متر مربع برای پاسخگویی به تقاضای مصرف کننده و به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه شما است. برای شرایط رشد مطلوب، به ساختار مناسب، راه حل های فنی کشاورزی، ابزار و دانش زراعی نیاز دارید.

شرایط بهینه برای خیار شما

با در نظر گرفتن محصول خود شروع کنید

راه حل های فناوری کشاورزی که به آن نیاز دارید (ساختار، ویژگی های کنترل آب و هوا، سیستم آبیاری و غیره) به شرایط منطقه ای، شرایط آب و هوایی و تقاضای بازار بستگی دارد. این عوامل همچنین استراتژی رو به رشد شما را تعیین خواهند کرد.

علم آبیاری و تغذیه گیاه

رشد در یک محیط کنترل شده، به ویژه در محیط های بدون خاک، نیازمند دقت نهایی در کاربرد آب و مواد مغذی است. استفاده از قطره چکان های پیشرفته بدون نشت همراه با دستگاه های دوز مواد مغذی چند کاناله و یافتن بهترین زمان آبیاری و میزان آب مورد نیاز خیار در گلخانه به شما این امکان را می دهد که محیط کامل ناحیه ریشه را کنترل کنید و گیاهان خود را به حداکثر برسانید.

با بینش هوشمند ابزارهای دیجیتال کنترل را در دست بگیرید

با اطلاعاتی در مورد محصولات، بسترها و آب و هوای خود فوراً واکنش نشان دهید. یک سیستم فرمان و کنترل کامل به شما امکان می دهد واحدهای کنترل آب و هوا، برنامه ریزی آبیاری و دوز کود خود را فعال کنید.

انبوهی از تجربه و دانش زراعی

تصمیم گیری درست درباره زمانبندی و تعداد دفعات آبیاری قطره ای در حین رشد خیار در گلخانه مهم است. کارشناسان قطره ساز در هر مرحله از راه شما را با استراتژی رو به رشد مداوم راهنمایی می کنند.

هنگام پرورش خیار از کدام سازه گلخانه ای استفاده کنم؟

دو ساختار گلخانه ای رایج وجود دارد: گلخانه ها یا خانه های پلی. هر دو برای پرورش خیار مناسب هستند. سوالاتی که باید بپرسید این است: شرایط محیطی محلی چگونه است؟ و چقدر می خواهید / می توانید سرمایه گذاری کنید؟

سازه های گلخانه ای برای کشت کم و تولید تجاری خیار در آب و هوای معتدل تا سرد مناسب بوده و نیاز به سرمایه گذاری بالایی دارد. خانه های پلی برای شرایط آب و هوایی متنوع مناسب تر هستند.

چرخه رشد خیار گلخانه ای چگونه است؟

معمولاً ۲-۳ چرخه رشد در سال وجود دارد. در شرایط آب و هوایی گرم از کاشت تا اولین برداشت بین ۲۰-۲۴ روز و دوره برداشت ۷-۸ هفته طول می کشد. در گلخانه های پیشرفته، چرخه برداشت بسیار طولانی است و می تواند تا ۱۶ هفته طول بکشد. در این صورت، تنها ۲ چرخه رشد در سال وجود خواهد داشت.

دوره برداشت می تواند در فصول مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک چرخه تابستانی تقریباً ۱۰ هفته طول می کشد، در حالی که یک چرخه زمستانی حدود ۴ ماه طول می کشد.

عملکرد مورد انتظار برای خیار گلخانه ای چقدر است؟

گلخانه های پیشرفته: ۲۰۰ کیلوگرم بر متر مربع   در سال، به دلیل تراکم بوته و تعداد چرخه در سال

خانه های پلی با تکنولوژی متوسط: ۴۰-۸۰ کیلوگرم بر متر مربع در سال

چگونه EC و pH روی خیارهای گلخانه ای من تأثیر می گذارد؟

اطمینان از EC، pH و سطوح مناسب مواد مغذی در ناحیه ریشه برای محصولات با رشد سریع و پر محصول حیاتی است. این امر به ویژه هنگام رشد در محیط های بدون خاک صادق است، زیرا محیط رشد دارای قابلیت بافر پایینی است و نیاز به واکنش سریع و دقیق دارد. شما به سیستمی نیاز دارید که بتواند به هر تغییری، چه در مرحله کشت یا آب و هوا، واکنش سریع نشان دهد. این می تواند به معنای تفاوت بین برد و باخت باشد.

مزایای قطره چکان های جبران شده بدون نشتی (CNL) چیست؟

آبیاری محیط های بدون خاک نیاز به پالس های آبیاری کوتاه (دقیقه ای) دارد. با قطره چکان های CNL، یکنواختی کوددهی را با صرفه جویی در زمان پر کردن مجدد سیستم و جلوگیری از زهکشی سیستم افزایش می دهید که در صورت انجام مکرر می تواند باعث توزیع نامناسب آب شود. این بدان معنی است که تمام قطره چکان ها به طور همزمان شروع و متوقف می شوند.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
خرید، استعلام قیمت و مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
×