آبیاری قطره ای با قطره چکان بلوبری

آبیاری بلوبری

با آبیاری قطره ای از بلوبری با بهترین کیفیت لذت ببرید

گیاه درخت بلوبری دارای سیستم ریشه ای بسیار ظریف و کم عمق هستند، بنابراین محصول در برابر تنش آبی آسیب پذیر است. از سوی دیگر کاشت و پرورش نهال بلوبری در خاک هایی با زهکشی خوب رشد می کند و از آب اضافی رنج می برد، بنابراین آبیاری قطره ای مناسب است!

چرا آبیاری قطره ای را برای بلوبری خود انتخاب کنید؟

ریشه های خود را هدف قرار دهید

سیستم ریشه منحصر به فرد گیاه بلوبری آن را به یک محصول سخت برای رشد تبدیل می کند. همچنین برای رسیدن به بالاترین بازده به PH پایین و محیطی بسیار خاص نیاز دارد.

آبیاری قطره‌ ای کود ها و تغذیه را دقیقاً به ناحیه ریشه باید رساند، و محیطی با آب و هوایی متعادل را نیاز دارد.

تسلط بر پارامترهای کیفیت

درخت بلوبری زمانی به پتانسیل ژنتیکی کامل خود می رسد که در طول فصل رشد به مقدار مناسب آب و مواد مغذی داده شود. تنظیم دقیق و مکرر مواد مغذی و آب به معنای اندازه، طعم و تردی کامل است. آبیاری قطره ای با تثبیت، کنترل و بهینه سازی کاربردهای آبیاری و کود دهی، شرایط ایده آل رشد بلوبری را فراهم می کند.

صرفه جویی زیادی در مصرف آب

آبیاری قطره‌ ای ۴۵ درصد آب کمتری نسبت به فواره میکرو و ۶۰ درصد کمتر از آب‌ پاش‌ ها مصرف می‌ کند، زیرا آب را مستقیماً به ریشه‌ های گیاه می‌ رساند. سایر سیستم های آبیاری تاج گیاه را اسپری می کنند و آب تبخیر شده هدر می رود.

میزان تولید بلوبری در هکتار با آبیاری قطره ای چقدر است؟

در حالی که عملکرد تحت تأثیر عوامل بسیاری از جمله محصول، تنوع، خاک و شرایط آب و هوایی قرار دارد، عملکرد معمولی می تواند به طور متوسط ​​به ۴۰-۶۰ تن در هکتار در سال برسد.

آیا می توانم از آبیاری قطره ای برای کود دهی بلوبری ارگانیک استفاده کنم؟

بله، اما کود های آلی معمولاً حاوی ذرات نامحلول بیشتری نسبت به کود های شیمیایی هستند، بنابراین خطر گرفتگی آن بیشتر است. برخی از محصولات قطره ای قطره ساز دارای مسیرهای جریانی هستند که برای کود های آلی طراحی شده اند و در تولید بلوبری ارگانیک در سراسر جهان استفاده می شوند.

مدیریت pH 4.5 – 5.5 با استفاده از سیستم آبیاری قطره ای بلوبری

در محیط های بدون خاک، pH را می توان با تزریق اسید به آب آبیاری مدیریت کرد. هنگامی که در خاک نهال درخت بلوبری را کاشت و پرورش می کنید، کاهش pH به اقدامات تغذیه ای پیچیده تری نیاز دارد. اینها ممکن است شامل استفاده از کود های مبتنی بر آمونیوم به عنوان منبع نیتروژن، علاوه بر تزریق اسید باشد.

چه زمانی به جای آبیاری قطره ای از آبپاش یا میکرو آبپاش استفاده کنم؟

در برخی از حالات، آبپاش (یا میکرو آبپاش) برای آبیاری بلوبری توصیه می شود.

به عنوان مثال، هنگامی که کیفیت آب بسیار ضعیف است، یا زمانی که در زمین های باز با خطر یخبندان بالا رشد می کنید، می توان از سیستم بارانی هم برای آبیاری و هم برای محافظت در برابر سرما استفاده کرد

هدایت الکتریکی EC و pH چه تأثیری بر بلوبری گلخانه ای من دارد؟

اطمینان از EC، pH و سطوح مناسب مواد مغذی در ناحیه ریشه برای محصولات با رشد سریع و پر محصول حیاتی است. این امر به ویژه هنگام رشد در محیط های بدون خاک صادق است، زیرا محیط رشد دارای قابلیت بافر پایینی است و نیاز به واکنش سریع و دقیق دارد.

سیستمی که بتواند به هر تغییری، چه در مرحله کشت یا آب و هوا، واکنش سریع نشان دهد، می تواند به معنای تفاوت بین یک محصول سودآور و محصولی باشد که برای شما هزینه گزافی دارد.

چه نوع محصولات آبیاری برای کاشت و پرورش بلوبری مناسب است؟

هنگام رشد بلوبری در محیط های بدون خاک، سیستم های قطره ای مبتنی بر قطره چکان های جبرانی غیر زهکشی (CNL) که برای آبیاری پالسی طراحی شده اند، بهترین هستند. اگر گیاهان در خاک رشد می کنند، معمولاً از قطره های منظم جبران کننده فشار استفاده می شود

آیا سیستم های آبیاری قطره ای بلوبری را می توان از راه دور فعال کرد؟

بله. ابزارهای دیجیتال پیشرفته قطره ساز به شما این امکان را می دهد که در هر کجا که هستید، آبیاری دقیق و اتوماسیون تغذیه گیاه را از کف دست خود فعال و مدیریت کنید. همچنین می‌ توانید ابزارهای دیجیتال دیگری مانند حسگر های زمین را برای بهینه‌ سازی بازده و منابع خود اضافه کنید.

 

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
خرید، استعلام قیمت و مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
×