تولید و پرورش موز با سیستم آبیاری و کود دهی قطره ای

پرورش موز با آبیاری قطره ای

تولید موز با کیفیت بالا و رکورد بازدهی با آبیاری دقیق

برای اجرای خوب کسب و کار تولید و پرورش موز نیاز به بازدهی ثابت و بدون غافلگیری داریم این به معنای تولید موز با کیفیت بالا در مقادیر مورد نیاز و همه در زمان مناسب است آبیاری قطره ای و دقیق به شما امکان می‌دهد تا سود خود را به حداکثر برسانید، از دستیابی به اندازه و سایز عالی گرفته تا افزایش عمر مفید هر مزرعه.

چرا آبیاری قطره ای و دقیق؟

اجازه ندهید آب و هوا تولید شما را پایین بیاورد!

خشک سالی می تواند یک خطر بزرگ برای بهره وری در پرورش موز باشد، حتی اگر در یک منطقه بارانی باشید. با آبیاری قطره ای ، می توانید خطرات مربوط به آب و هوا را کاهش دهید و عوامل غیرقابل پیش بینی رایج در رشد موز را کاهش دهید و ثبات تولید خود را افزایش دهید.

در مراحل مختلف تولید و پرورش موز خود دقیقاً همان چیزی را که نیاز دارند بدهید و در منابع خود صرفه جویی کنید

آبیاری قطره ای ، سیستم تحویل کاملی است که کار آمدترین انتقال آب و مواد مغذی را به ریشه موز شما ارائه می دهد و به آنها اجازه می دهد تا به بهترین شکل ممکن رشد کنند.

از هر هکتار بیشترین بهره را ببرید! 

با آبیاری دقیق و روش‌ های کشاورزی مدرن، می‌ توانید بهره‌ وری خود را در هکتار افزایش دهید و در عین حال از توانایی ارسال محموله‌ های ثابت محصولات با کیفیت بالا به بازارهای خود لذت ببرید.

مزایای آبیاری قطره ای در مناطق پر باران چیست؟

اگر در یک منطقه بارانی پرورش می کنید، آبیاری قطره ای به شما این امکان را می دهد که در طول دوره های خشک آب را تحویل دهید. این به تنهایی به مزارع موز شما ثبات می بخشد و محصول شما را افزایش می دهد. علاوه بر آن می‌ توانید از مزایای یک سیستم کود دهی کارآمد در تمام طول سال بهره‌ مند شوید. می توانید در طول زمان پرورش موز خود را با قاشق به گونه ای تغذیه کنید که از شسته شدن جلوگیری کند و هر قطره کود را مستقیماً به ناحیه ریشه برساند و همه اینها با حداقل کار انجام شود.

عملکرد مورد انتظار برای کشت موز آبیاری قطره ای چقدر است؟

در حالی که میانگین عملکرد شما تحت تأثیر آب و هوا، تنوع، سن کاشت و بسیاری از عوامل دیگر است، عملکرد معمولی با آبیاری و کود دهی دقیق به ۷۰ تن در هکتار می رسد.

چه مقدار آب را می توان هنگام تغییر به قطره ذخیره کرد؟

در مقایسه با آبیاری غرقابی، آبیاری قطره‌ ای می‌ تواند بیش از ۵۰ درصد در مصرف آب صرفه‌ جویی کند. در مقایسه با سیستم های اسپرینکلر، یک جایگزین پرکاربرد برای تولید موز، می توانید ۲۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنید.

آیا سیستم های آبیاری قطره ای را می توان از راه دور فعال کرد؟

آبیاری قطره‌ ای را می‌ توان به راحتی با کنترل از راه دور و اتوماسیون ترکیب کرد تا آبیاری شما را حتی بیشتر کند. این امکان وجود دارد که ابزارهای دیجیتال دیگری مانند سنسور های خاک یا آب و هوا را برای بهینه سازی بازده و منابع خود اضافه کنید. درباره راه حل های کشاورزی دیجیتال ما بیشتر بیاموزید

چرا باید روش های آبیاری قطره ای را به جای روش های آبیاری که به نظر می رسد ارزان تر هستند انتخاب کنم؟

اگرچه هزینه عامل مهمی است، اما بازگشت سریعتر سرمایه چیزی است که واقعا مهم است. ثابت شده است که آبیاری قطره ای بر خلاف هر روش آبیاری دیگری، عملکرد و کیفیت موز را افزایش می دهد. علاوه بر این، فن آوری قطره ای منجر به صرفه جویی قابل توجهی در آب، کود و نیروی کار می شود. محاسبات اقتصادی نشان می‌ دهد که در بلند مدت، قطره‌ ای پایدارترین سیستم برای کاشت موز است که بازده اقتصادی بالاتری نسبت به هر روش دیگری ارائه می‌ کند.

من می دانم که بسیاری از مزارع موز توسط بارانی آبیاری می شوند. آیا باید آن را به عنوان یک راه حل عملی در نظر بگیرم؟

آبپاش ها – به ویژه آبپاش های میکرو – می توانند قطره چکان های آبیاری با دقت عالی در مزارع پرورش موز باشند. بسیاری از کشاورزان سیستم های اسپرینکلر را به دلیل توانایی آنها در مدیریت آب بی کیفیت ترجیح می دهند. علاوه بر این، بازرسی بصری سیستم می‌ تواند آسان‌ تر باشد زیرا بر خلاف زمانی که با سیستم قطره‌ ای آبیاری می‌کنید، می‌ توانید به وضوح جت‌ های آب را ببینید. یکی دیگر از مزایای میکرو اسپرینکلرها، تسریع ترکیب برگها و مواد آلی در سطح خاک است.

مزایای آبیاری قطره ای با توجه به عملکرد مزرعه چیست؟

یک مزیت بزرگ این است که سیستم های آبیاری قطره ای به طور کامل از شکستگی های ناشی از ریزش برگ ها یا خرابکاری محافظت می شوند. علاوه بر این، آبیاری قطره ای به پرورش دهندگان این امکان را می دهد که بدون خیس شدن در مزرعه کار کنند، حتی زمانی که آب روشن است. قطره همچنین اجازه می دهد تا از گیاهان حفاظت و کود از طریق سیستم کاهش پیچیدگی عملیات و صرفه جویی در هزینه.

آیا می توانم از کود در سیستم قطره ای خود استفاده کنم؟

بله! نه تنها می توانید از آنها استفاده کنید، بلکه می توانید کنترل کاملی بر میزان مصرف کود نیز داشته باشید. از طریق آزمایش‌ های مختلف و بهترین شیوه‌ ها از سراسر جهان، ما آموخته‌ ایم که در طول دوره رشد، کود دهی در دوزهای کوچک، عناصر غذایی را به طور مداوم در نزدیکی منطقه ریشه گیاه در دسترس نگه می‌ دارد. این کار موثرتر از کود دهی در دوزهای زیاد در طول دوره رشد گیاه است.

با آبیاری و کود دهی از طریق سیستم آبیاری، می توانید مطمئن باشید که موز شما دقیقا همان چیزی را که برای رسیدن به اندازه و کیفیت مطلوب نیاز دارد، خواهد داشت

میزان تولید موز با آبیاری قطره ای چقدر است؟

با استفاده از پرورش و تولید موز با استفاده از سیستم آبیاری قطره ای حتی در مناطق پر باران تا ۷۰ تن در هر هکتار می توانید کشت کنید به دلیل رساندن کود و آب به صورت دقیق به ریشه گیاه و ۵۰% در مصرف آب صرفه جویی کنید

 

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
خرید، استعلام قیمت و مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
×