آبیاری قطره ای کاشت درخت فندوق

آبیاری قطره ای فندوق

درخت فندوق

با آبیاری قطره ای درخت فندوق بیشترین محصول را بدون در نظر گرفتن بارندگی کاشت و تولید کنید.

با اتکای تنها به باران عملکرد باغ خود را به خطر می اندازید. ریسک نکنید؛ کنترل را به دست گرفته. با آبیاری قطره ای درخت فندوق نه تنها با حداقل منابع به عملکرد مطلوب می‌رسید، بلکه باغ خود را برای کاشت مدرن و مکانیزه آماده می‌کنید.

چرا آبیاری قطره ای را برای فندق خود انتخاب کنید؟

افزایش عملکرد و اندازه فندق

حفظ رطوبت مطلوب در هر مرحله از رشد فنولوژیکی فندق. آبیاری قطره ای باعث رشد یکنواخت گل و میوه می شود و عملکرد و اندازه دانه را افزایش می دهد.

ریشه (فندق) را بشناسید

درخت فندق دارای سیستم ریشه ای کم عمق است و آبیاری قطره‌ ای تضمین می‌کند که همه کودها به ریشه می‌رسند، نه فقط خاک، و از شسته شدن جلوگیری می‌کند و سرمایه‌گذاری شما را بهینه می‌کند.

از برداشت خود در برابر تنش آب محافظت کنید

استرس آب می تواند به عملکرد شما آسیب برساند و در نتیجه مغز کوچکتر و یا پوک تولید می کند که در نهایت منجر به کاهش ارزش محصول می شود. برای آبیاری مکرر از قطره ای استفاده کنید تا استرس نداشته باشید.

سطح خشک را حفظ کنید

با آبیاری قطره‌ ای، سطح بین ردیف‌های شما خشک می‌ماند و این اطمینان را می‌دهد که آجیل‌ های روی زمین کمتر در معرض پوسیدگی ناشی از رطوبت هستند. سطح خشک نیز به برداشت آسان مکانیکی کمک می کند.

برای مکانیزه شدن آماده شوید

آبیاری قطره ای زیرسطحی سطح باغ شما را شفاف نگه می دارد و از تجهیزات آبیاری شما محافظت می کند.

آیا راهی برای محافظت از تجهیزات آبیاری من وجود دارد؟

میکرو آبپاش ها می توانند ساطع کننده های بسیار خوبی برای آبیاری دقیق در مزارع آووکادو باشند زیرا یک الگوی خیس ایجاد می کنند که به خوبی با منطقه ریشه آووکادو همبستگی دارد. برخی از کشاورزان سیستم های میکرو اسپرینکلر را ترجیح می دهند زیرا نه تنها می توانند آب بی کیفیت را تحمل کنند، بلکه بازرسی بصری سیستم آسان تر است و جت های آب به وضوح دیده می شود. میکرو آبپاش ها همچنین برای خاک های سنگی که توزیع آب ممکن است به دلیل بافت ناسازگار خاک مختل شود مناسب هستند.

با این حال، میکرو آبپاش ها ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از آبیاری قطره ای آب مصرف می کنند و آسیب احتمالی یا فرسودگی به معنای هزینه های نگهداری بالاتر است. اگرچه هر دو روش به رسمیت شناخته شده است، ما شاهد یک تغییر جهانی به سمت آبیاری قطره ای با استفاده از دو خط قطره ای جانبی در هر ردیف درخت بوده ایم.

آیا می توان سیستم آبیاری قطره ای فندق من را از راه دور فعال کرد؟

بله. ابزارهای دیجیتال پیشرفته به شما امکان می دهند آبیاری و تغذیه خود را با دست خود فعال و مدیریت کنید و به شما امکان دسترسی از راه دور با موبایل، تبلت یا رایانه را می دهند – هر کجا که هستید.

چرا باید از آبیاری قطره ای نسبت به سایر روش های آبیاری استفاده کنم؟

درخت فندق دارای سیستم ریشه ای نسبتاً کم عمق و گسترده است که در خاک هوادهی شده به عمق ۵-۴۰ سانتی متر می رسد. این بدان معنی است که مواد مغذی که به خارج از آن منطقه می رسند اساساً هدر می روند. با دو قطره چکان برای هر ردیف درخت فندوق کل سیستم ریشه پوشانده شده است و چیزی هدر نمی رود. و با قطره چکان ۳۰ درصد در هزینه آب صرفه جویی می کنید زیرا آب مستقیماً به ریشه می رود.

میزان برداشت فندوق در هر هکتار باغ به روش آبیاری قطره ای چقدر است؟

هنگامی که از بهترین شیوه های مدیریتی استفاده کنید با کاشت درخت فندوق به روش آبیاری قطره ای بازده تجاری ۲-۵ تن در هکتار، بسته به نوع، تولید می کند.

با آبیاری قطره ای چقدر می توان در مصرف آب صرفه جویی کرد؟

در مقایسه با آبپاش های میکرو، آبیاری قطره ای می تواند منجر به صرفه جویی در مصرف آب تا ۳۰ درصد شود.

آیا می توان آبیاری قطره ای را در مزرعه شیب دار انجام داد؟

بله! با آبیاری قطره ای، از مزیت توزیع دقیق و یکنواخت آب و مواد مغذی در سراسر باغ خود برخوردار هستید. این از نرخ جریان متناقض آب به درختان شما جلوگیری می کند و نویدبخش عملکرد سالم تر و یکنواخت تر بدون توجه به شیب است.

آیا آبیاری به وسیله آبپاش ها برای باغ فندوق مناسب است؟

میکرو آبپاش ها می توانند انتخاب خوبی برای قطره چکان های آبیاری قطره ای در باغ های فندق باشند، زیرا آنها یک الگوی خیس ایجاد می کنند که به خوبی با ناحیه ریشه فندق همبستگی دارد. برخی از کشاورزان سیستم های میکرو اسپرینکلر را ترجیح می دهند زیرا نه تنها می توانند آب بی کیفیت را تحمل کنند، بلکه بازرسی بصری سیستم آسان تر است و جت های آب به وضوح دیده می شود. میکرو آبپاش ها همچنین برای خاک های سنگی که توزیع آب ممکن است به دلیل بافت ناسازگار خاک مختل شود مناسب هستند.

با این حال، میکرو آبپاش ها ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از آبیاری قطره ای نیاز دارند و آسیب احتمالی یا فرسودگی به معنای هزینه های نگهداری بالاتر است. اگرچه هر دو روش به رسمیت شناخته شده اند، ما شاهد یک تغییر جهانی به سمت آبیاری قطره ای با استفاده از دو خط قطره ای جانبی در هر ردیف درخت بوده ایم.

اشتراک گذاری

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
خرید، استعلام قیمت و مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
×